Karasu Kai
2009.12.26. 17:44
Infok...
Személyes adatok:
210 éves hollóporonty, ki képtelen befogni száját és mindig magának ad igazat. Fekete hajú, vörös szemű, erős harcos. Mindene Akuma, akkor is, ha a lány a sárga földig lealázza, vagy éppen elevenen megnyúzza. Célját mindenképp eléri, ha kell drasztikus eszközöket is bevet. Hiszen a cél szentesíti az eszközt. Homofób.
Élettörténete:
Lesülyedt nemesi család sarja, kik a koldulás szélére sodródtak. Édesanya meghalt, apja alkoholista lett a fájdalomtól, amit élete szerelmének elvesztése okozott neki. Az alkohol hatása alatt közel került a pedofilizmushoz, melyet a kalyiba rozoga falai között két fián óhajtott kiélni. Fivére - ki kenyérkeresésre adta fejét, - maga mentette meg a szégyentől, melyet egy este apja rá akart mérni. Szinte az utolsó pillanatban menekítette el otthonról öccsét, aki szinte még fel se fogta az események óriási súlyát.
Az utcán kóborolva hallgatta fivére bölcsességét, vele együtt próbált pénzt szerezni - vagy élelmet, - mely nem mindig jött össze neki, tekintve, kétballábas mivoltát. Nem egyszer elbánázta a rá bízott feladatot: összetörte a szállítandó tojásokat, eljárt a szája a lopott holmi felől, annak tulajdonosa előtt...
Egyik nagy futása során döntötte le lábáról a vörös hajú kis Akumát, majd még neki állt feljebb: "- Nem látsz a lábadtól? Muszáj belém kötnöd, mikor rohanok?" - mordult rá, mire választ is kapott: "- Én nem látok? Az elmúlt 5 percben itt álltam! Te vaktyúk!" - Kai döbbenten meredt a kislányra, majd sápadtan a feléjük tornyosuló árnyékra. Nagyot nyelve fordult meg, úgy pillantott fel rá a piac őre. A tolvajok büntetése, egyértelmű volt: "-Ide a kezeddel!" - Azonban Akuma gyorsan reagált, látván a fekete hajú, vörs szemű kissrác szorult helyzetét. Bolond unokatestvérének nyilvánította, aki képes volt álruhában letesztelni a biztonságot a pacon...
Ezek után a kisleány ragaszkodott ahhoz, hogy Kai mindenkép vele maradjon, így Sátán engedett és a fiú a Kastélyban maradt, ott tanult. - Arról mit se sejtettek, hogy Kain már előttük fél nappal járt Sátánnál. - Kai rajongása Úrnőjéért sose tört meg igazán... Vagy még is?
Hollókról:
Elterjedése:
A közönséges holló (Corvus corax) a hollók családjába tartozik, amibe tartoznak még a szajkók, varjak és szarkák is. A holló megtalálható az északi félgömb nagy részén, Kanada felsõbb Északi-sarki szigetein, Európában, és még Észak-Afrika sivatagaiban is.
Testfelépítése:
A hollónak hosszú, erős csőre, amely kissé görbe, borzos torok tollai és egy hosszú, erősen lépcsőzetes, ék alakú farka van. A testét többnyire feketében színjátszó tollak fedik és a szemei sötétbarnák.
A tollazata kékesen fénylő fekete, szivárványhártyája sötétbarna. A fiatalabb egyedek életkoráról a kékesszürke íriszük mellett az idősekénél picit fakóbb tollazatuk árulkodik.
A felnőtt madár hossza 56 és 70 centiméter körüli, szárnyfesztávolsága 115-130 centiméter, súlya 0,7 – 1,63 kilogrammig terjedhet, amellyel az egyik legsúlyosabb verébalakúnak számít.
A hollók képesek életben maradni a legkülönfélébb élőhelyeken, és átlagban 10 - 15 évig élnek a vadonban, de fogságban nagymértékben megnő az élettartamuk. A Londoni Towerben élő hollók feljegyzések szerint akár 40 évig is éltek. A legidősebb vadon élő meggyűrűzött holló 13 éves korában pusztult el.
Hangja:
A hollók rekedtes hívása egy mély és kellemetlen kraa-kraa-kraa hang, de ezen kívül még rendkívül széles választékú hangot is képes kiadni, és kutatások bizonyították, hogy több mint 30 elkülöníthető hangszínt használnak. A faj egyedeinek hangja jól megkülönböztethető más varjakétól: ismétlődő, mély „klong, klong”, néha „krúg, krúg”.
Az egyes fajok által használt hangok száma tizenöttől harmincig terjed, szókincsük a „társas életben” a leggazdagabb. Az egyes hangok különböző funkciókat látnak el: megkülönböztethetünk többek között figyelmeztető, vadászatkor használatos és harci kiáltásokat is. A hollók által használt hangok azonban nem merülnek ki pusztán a kiáltásokban. A csőr-csattogtatás, füttyök egész repertoárjával rendelkeznek. Érdekesség, hogy a tojóknál inkább megfigyelhetőek ezek a nem verbális megnyilvánulások, mint a hímeknél. Ha egy hollópár egyik tagja eltűnik, az egyedül maradt fél párja hangjának utánzásával próbálja társát visszacsábítani.
Párválasztás, szaporodás:
A fiatal hollók már viszonylag korán udvarolni kezdenek egymásnak, de költeni valószínűleg csak az innen számított második-harmadik évben fognak. Ha egyszer már egymásra talált a pár, akkor onnantól kezdve egy életen át együtt költenek, általában ugyanazon a helyen. Azonban a "házasságtörés" sem ritka a hollóknál: megfigyelések szerint jó néhányszor előfordult, hogy a fészkén ülő tojót más hímek is meglátogatták, míg a párja távol volt.
A hollóknak több mint 1.3 méteres szárnyfesztávolságuk van és kiváló repülők; néha nagy magasságokba szárnyalnak és imádják a légi mutatványokat. A hollók nem vándorolnak, mint más madarak, de általában a fészkelő pár minden évben új helyet keres.
A hollók 3 - 4 éves korukban kezdenek költeni és aztán egész életükben párosodnak. A párzási rítus január közepén kezdődik légi akrobatikával, intelligencia bemutatóval, és a képességgel, hogy élelmet szerezzen, amelyek kulcsfontosságúak a párválasztás során. Március közepére a párok elkezdenek a kiválasztott fészkelő helyeik közelében megpihenni, de ezután saját területet kell szerezniük, mielőtt elkezdik a fészeképítést és párzást.
A legtöbb holló költőhelyéül leginkább az olyan erdős-fás területeket részesíti előnyben, melyek mellett kiterjedt és táplálékban gazdag sík terület húzódik, de nem veti meg a tengerpartokat sem. A sűrűn lakott területeken, a bőséges táplálékellátásnak köszönhetően a hollók egyedszáma rohamosan növekedni kezdett.
A fészkük mély, nagy tálat formáz. A szülők fészküket durva ágakból, gallyakból építik, annak belsejét pedig gyökerekkel, sárral, sőt, sokszor még lágyabb anyagokkal; szőrrel vagy kéregfoszlányokkal bélelik, és magas fákra vagy magas szikla szirtekre építik, ahonnan agresszívan védik területüket és élelemforrásaikat.
A nőstény 4 - 8 világoskék, pettyes tojást tojik egy fészekbe, és miután végzett ezzel a fészekben marad, és kotlik a tojásokon, amíg a hím eteti. Körülbelül három hét után kelnek ki a kiscsibék és mindkét szülő eteti őket, akik a torokzsákjukból öklendezik ki a vizet és az élelmet. A fiatal madarak, 35-42 napos korukban repülnek ki először, de még hat hónapig biztosan szüleikkel maradnak. Amint a fiatal hollók elhagyják, a fészket laza csapatokba tömörülnek nappalra és éjszakára összegyűlnek pihenni, volt ahol 500 tagot is számoltak már.
Élelemszerzés:
A holló mindenevő és nagyon bő választékú táplálékot fogyaszt, ami tartalmaz: magvakat, bogyókat, gyümölcsöket, kisebb madarakat, emlősöket és dögöket. Megrögzött guberálók és a szeméttelepek gyakori látogatói. Többlet élelmet raktároznak és megtanulják úgy elrejteni azt, hogy más hollók ne találjanak rá. A hollók emellett más állatok élelmiszerraktárait is kifosztják. A vadonban a holló a szürke farkas gyakori társa, akit követ, hogy a prédái tetemeiből lakmározzon, főleg télen.
Tartása:
Intelligens, tanítható. A fogságban tartott holló egy idő után ragaszkodóvá válik és képes gazdája védelmére kelni. Idősebb korban nagyon agresszív, de könnyen elsajátítja pár szó kimondását.
Magyarországon befogását és fogva tartását a törvény tiltja! Fogságban tartása megfelelő engedélyek nélkül jogi következményekkel járhat!
*Bezony ám, Aksi, így próbálj hollót venni, papír nélkül... :P*
|